لوله آزمایش‌های میکروسیالی

مقامات دولومیت اخیراً اعلام نمودند که برای نخستین بار این تراشه‌های راکتور میکروسیالی به‌عنوان یک قطعه کلیدی در سیستم‌ابزارهای مدولار جدیدی با نام Africa (نام منطقه‌ای در جنوب اروپا) تولیدی شرکت سیریس(متخصص تهیه ابزارهای راکتور جریان) به ‌کار رفته‌است. استفاده از این ابزارها برای بهینه‌سازی واکنش، موجب کاهش زمان سنتز و عمل‌آوری و تحلیل یک ماده شیمیایی می‌شود. این کار نویدبخش تأثیرگذاری قابل توجه این فناوری در شرکت‌های دیگری به شمار می‌رود که در حوزه‌هایی مانند کشف دارو، تحلیل DNA و پزشکی قانونی فعالیت دارند و می‌تواند به تسریع روند تحقیقات آنها کمک نماید.

اصولا ً استفاده از راکتورهای جریان میکروسیالی(با توجه به نزدیکی شرایط واکنش از حیث دما و معرف‌های شیمیایی ورودی به حالت ایده‌آل و سرعت بیشتر انجام واکنش) امکان فرآوری سریع و پربازده عناصر شیمیایی به‌منظور انجام آزمایش‌ها و تحلیل‌های بعدی را فراهم می‌کند.

میکروسیالیت، حوزه کاملا ً جدیدی از علم و مهندسی است که امکان کنترل و تحلیل سیالات بسیار ریز را فراهم می‌کند و ابزارسازان می‌توانند سیستم‌های کوچک‌تر، مقرون به صرفه‌تر و قدرتمندتری را به کمک آن بسازند، همچنین با استفاده از فناوری آزمایشگاه روی تراشه، امکان مدیریت و تحلیل سیستم‌های پیچیده صنایع شیمیایی به‌وسیلة تراشه میکروسیالی واقع در سیستم‌هایی مثل آشکارسازی اپتیکی و الکترونیکی فراهم می‌شود.
 

/ 0 نظر / 5 بازدید